TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Oculus - jeden z najstraszniejszych filmów ostatnich lat

Sunday, 5 April 2015

Oculus - jeden z najstraszniejszych filmów ostatnich lat


Mówi się, że w lustrze odnajdziesz swoją duszę, a co wtedy, gdy zobaczysz w nim swoje demony, które są za twoimi plecami ? 
Mike Flanagan stworzył coś, co można niewątpliwie nazwać perełką wśród horrorów ostatnich lat. 

Tim po latach spędzonych w zakładzie psychiatrycznym spotyka się ze swoją siostrą Kaylie. Dziewczyna wierzy, że za wszystkie straszne wydarzenia w ich życiu odpowiada przeklęte lustro, Które więzi w sobie dusze wszystkich swoich ofiar. Głównym jej celem jest rozprawić się z lustrem i udowodnić wszystkim po latach, że nie zwariowali. Niechętny brat, postanawia dać szansę siostrze i sprawdzić razem z nią co się stanie. Kiedy zamykają się w domu pełnym złych wspomnień, złowrogie lustro wykorzystuje największe ich słabości. Lustro w którym zamieszkuje demon bawi się ich umysłami, wciągając widza w plątaninę zagmatwanych przerażających sytuacji...

Nie jest to jeden z tych Filmów, który się nudzi i masz go ochotę wyłączyć po 5 minutach oglądania; nie odpycha a to najważniejsze. Wręcz wciąga od samego początku, by pochłonąć nas w całości w tą dosyć ciekawą fabułę. W filmie często pokazywane są płynne retrospekcje, które z czasem łączą się z rzeczywistością. Najważniejsze, że jest to wszystko zgrabnie przemyślane tak, aby widz wiedział o co chodzi. Budowa strachu potrafi zaskoczyć nie jednego maniaka horrorów. Sam Stephen King po premierze opisał to w jednym zdaniu: „Byłem zachwycony. Przerażający film. Niewykluczone, że już nigdy w życiu nie zjem jabłka”. Fabuła jest niesamowita; zawiera w sobie wszystko to co najlepsze - lustro z bogatą morderczą historią, ciekawe dialogi, ten wyrafinowany aspekt psychologiczny, ta cisza przed burzą i wyrafinowana gra i manipulacja demona, coś pięknego. 


No comments :

Post a Comment