TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Tropiciele Mogił 2 - Grave Encounters 2

Sunday, 11 January 2015

Tropiciele Mogił 2 - Grave Encounters 2Pierwsza część "Grave Encounters" śmiało zasługuje na dużą piątkę z plusem. Był to jeden z tych filmów, o którym tak łatwo się nie zapomina. Czy druga część jest warta zobaczenia ? 
Kontynuacja pierwszej części z 2011 roku. Tym razem fabuła skupa się na grupie nastolatków, którzy oglądali "Grave Encounters" i postanawiają sprawdzić, czy wydarzenia z filmu mogą być prawdziwe. Pierwsze minuty są po prostu beznadziejne, pokazują jakąś dziką amerykańską imprezę pełną naćpanej i pijanej młodzieży. Później ten facet przed laptopem robiący sobie dobrze, który następnie przebiera się za babę na Halloween party... co to ma być, grzecznie się pytam ? 
Cała akcja to dziecinada, która od 32 minuty ku mojemu zdziwieniu zaczyna przeradzać się
w coś ciekawego. Krótka piłka - Młodzi szukający mrożących krew w żyłach przygód, wchodzą do Szpitala psychiatrycznego, który stanie się ich grobem. Tak w skrócie można opisać ten film. 43 minuta mile mnie zaskoczyła pokazując prawdziwe przerażenie grupy studentów. Z każdą kolejną minutą robi się coraz ciekawiej, a film nabiera pikanterii i wyrazistości, której zdecydowanie brakuje na początku. Co mogę powiedzieć o drugiej części - Mam bardzo mieszanie odczucia, niby Świat duchów i ludzi połączony w jednym miejscu, kilka scen godnych uwagi, ale to niestety wszystko. Coś mi tutaj brakuje. Jedynie motyw z windą daje mi dużo do myślenia i na pewno jest ciekawym doświadczeniem, ukazującym brak wyjścia z niektórych sytuacji. Moim osobistym zdaniem jedynka była zdecydowanie lepsza. Profesjonalizm tu zanika i czuć to na każdym kroku. Może i chcieli dobrze, ale im nie wyszło...


No comments :

Post a Comment