TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Jako w piekle, tak i na Ziemi

Friday, 2 January 2015

Jako w piekle, tak i na ZiemiPod ulicami Paryża kilometrami ciągną się tunele, które są pozostałością z okresu Cesarstwa Rzymskiego. Katakumby, wieczny dom dla prawie 6 mln dusz ma powierzchnię około 770 hektarów. W czasach rewolucji francuskiej ze względów sanitarnych, przeniesiono tam szczątki ludzi pochowanych na cmentarzu z dzielnicy Les Halles. Jeszcze w latach 90 słynne paryskie katakumby były otwarte dla rzeszy turystów, które można było zwiedzać bez żadnych przeszkód. Zdarzali się też tacy, którzy organizowali tam imprezy, dlatego władze miasta postanowiły zamknąć tunele. Obecnie katakumby można oglądać podczas zorganizowanych wycieczek. Film pokazuje grupę badaczy, która zapuszcza się coraz
głębiej w niezbadane do tej pory mroczne labirynty pełne kości. Miasto umarłych pod Paryżem odkrywa przed nimi swój mroczny sekret. Horror "Jako w piekle, tak i na ziemi" to fascynująca podróż do piekieł, pełna szaleństwa, mroku i tajemnic nie z tego świata. Film próbuje sięgnąć głęboko w ludzką psyche, ukazując, jak każdego z nas ścigają jego własne demony.
Film trzyma w napięciu do samego końca, to chyba najważniejsze, a to że kręcony z ręki... ? Nie każdemu się to podoba, jednak coraz częściej można zauważyć tą formę kręcenia filmów. Jedno jest pewne, ja osobiście tak łatwo o nim nie zapomnę. Najważniejsze, że daje do myślenia..., pozostawia wiele niedokończonych kwestii i te klaustrofobiczne pomieszczenia... rewelacja !!!. Jedyne co mnie zaskoczyło to finał, po którym czułem niedosyt, w każdym bądź razie czegoś mi brakowało pod koniec. No comments :

Post a Comment