TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Noc oczyszczenia: Anarchia (2014)

Saturday, 20 December 2014

Noc oczyszczenia: Anarchia (2014)Co byście zrobili, gdyby choć w jedną noc w roku można było wymierzyć samemu sprawiedliwość, przychodząc do swojego znienawidzonego sąsiada albo kanciarza, który oszukał was na grubą kasę ? Wszystko pokazuje kontynuacja Nocy Oczyszczenia, na którą z wielką ciekawością czekałem. Wszystkie zbrodnie raz w roku są całkowicie legalne. To czas na wyrównanie rachunków, na zemstę – ale czasami po prostu na to, by dać wolność zabijania psychopatycznym mordercą. Służby ratownicze, szpitale, straż pożarna i policja nie działają przez 12 godzin. Gra zaczyna się od 19:00 jednego dnia do 7:00 drugiego. 

Jeśli ktoś nie ma ochoty uczestniczyć w tym chorym święcie państwowym, może zamknąć się w swoim mieszkaniu i przeczekać najgorsze. Podczas oglądania zauważyłem, że biedni mają znowu pod górkę; są wyłapywani przez tajemniczą organizację i kompletowani do morderczej gry na śmierć i życie wymyślonej przez elity dla czystej zabawy. 

Gdy samochód dwojga młodych ludzi psuje się na środku ulicy tuż przed godziną 19-tą, są oni zmuszeni uciekać przed zamaskowanymi motocyklistami, by ratować życie. Młody mężczyzna wyrusza w drogę, by zemścić się za śmierć synka. Matka i córka uciekają z domu, do którego włamują się bezwzględni napastnicy. Tych pięcioro ludzi musi połączyć siły, by przetrwać Noc Oczyszczenia w Los Angeles.

Film podoba mi się, lecz muszę przyznać, że bardziej  podchodzi mi pierwsza część. Broń Boże nie skreślam drugiej części całkowicie; jest to dobra produkcja pełna napięć i wrażeń wartych zobaczenia, jednak mimo wszystko, coś mi w niej brakuje. Noc oczyszczenia z 2013 roku może nie była arcydziełem, lecz widzimy w niej ciekawą fabułę. Pokazuje zamożną rodzinę twórcy specjalistycznych zabezpieczeń antywłamaniowych zabarykadowanych w swojej rezydencji podczas Nocy Oczyszczenia. Sequel jest o wiele gorszy i traci dużo na braku stałego miejsca akcji. Cały czas widzimy nowe miejsca pełne świrów i garstkę ludzi próbujących przeżyć te 12 godziny. Moim zdaniem, gdzieś zanika cała ta groza. Film został trochę zrobiony na siłę, a fabuła napisana pod komercję, byle sprzedać... Na dole umieszczam cały film, który możecie oglądnąć za darmo i ocenić czy się mylę. 
No comments :

Post a Comment