TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Najbardziej nawiedzone rzeczy w historii

Tuesday, 23 December 2014

Najbardziej nawiedzone rzeczy w historii

Nawiedzenie jest niezwykle złożonym pojęciem. Duchy i demony niejednokrotnie dają o sobie znać w różnych miejscach. Najczęściej te złe istoty z zaświatów próbują zniszczyć duszę człowieka za pomocą różnych środków, tylko po to, aby zawładnąć całkowicie ciałem ofiary. Choć większość ludzi kojarzy nawiedzenie z danym miejscem np. mrocznym dworem lub niepozornym młynem, duchy lub demony mogą również w pełni panować i utożsamiać się z niemal dowolnym obiektem, od biżuterii po obrazy. Specjalnie dla czytelników naszej strony sporządziłem listę najbardziej nawiedzonych rzeczy w historii.


Krzesło śmierci 
W 1702 r.,  odbyła się egzekucja Thomas'a Busby, mordercy który, został powieszony za swoje perfidne zbrodnie. Jego ostatnią prośbą było, aby jego ostatni posiłek został zaserwowany w jego ulubionym pubie w Thirsk, w Anglii. Skończył posiłek, wstał i powiedział: " Niech przyjdzie nagła śmierć dla każdego, kto odważy się usiąść w tym fotelu." Od tamtej chwili, każdy niedowiarek, krótko po tym jak wypróbował fotel, umierał w dziwnych okolicznościach. Podczas II wojny światowej, lotnicy z pobliskiej bazy często odwiedzali pub. Mieszkańcy zauważyli, że żołnierze, którzy zasiedli w fotelu już nigdy nie wrócili z wojny. W 1967 r. dwaj piloci Royal Air Force tuż po tym jak wypróbowali krzesło, ich samochód uderzył w drzewo. W 1970 r. umiera murarz jeszcze tego samego dnia, śmiercią tragiczną w miejscu pracy. Rok później dekarz, który siedział na nim, zmarł na dachu. Gdy sprzątaczka pubu potknęła się i upadła przez przypadek na krzesło, zmarła z powodu guza mózgu. Na końcu właściciel pubu przeniósł krzesło do piwnicy. Niestety nawet w magazynach krzesło potrafiło znaleźć kolejną ofiarę. Dostawca postanowił zrobić sobie szybki odpoczynek po rozładunku paczek w przechowalni; zginął w wypadku samochodowym tego samego dnia. W końcu właściciel pubu oddał krzesło do lokalnego muzeum w 1972 r. Muzeum pokazuje je zawieszone 5 metrów w powietrzu, także nikt nie może na nim już usiąść. 


The Anguished Man 
Ten strasznie wyglądający obraz, był trzymany na strychu babki Seana Robinsona przez dwadzieścia pięć lat, zanim odziedziczył go po niej. Zawsze mu powtarzała, że obraz jest zły i nie powinien znajdować się w pobliżu ludzi. Wyjaśniła mu również, że artysta, który stworzył go, użył własnej krwi zmieszanej z farbą. Wkrótce po skończeniu dzieła popełnił samobójstwo. Twierdziła, że słyszała dziwne głosy i płacz, a gdy obraz wisiał na ścianie widziała mroczną postać mężczyzny w domu, dlatego zamknęła obraz na strychu.  Krótko po tym jak Robinson zabrał obraz do jego domu, on i jego rodzina przeżywała te same przerażające zjawiska. Jego syn spadł ze schodów, jego żona czuła coś głaszczącego jej włosy, na koniec zobaczyli cień człowieka. Robinson postanowił założyć na noc kamery, aby zarejestrować kilka dziwnych zdarzeń na taśmie. Film możecie oglądać na YouTube. Przerażony Robinson szybko umieścił obraz w swojej piwnicy i jak sam powiedział nie jest zainteresowany sprzedażą. 


Robert Doll 
W 1896 r. ta straszna lalka należała do dziecka o imieniu Robert Eugene Otto z Key West we Florydzie. Lalkę dał mu w prezencie służący praktykujący czarną magię. Ten mały chłopiec uwielbiał swoją lalkę i często rozmawiał z nią przez długie godziny. Służący obserwował wszystko z wielkim zaniepokojeniem, gdy usłyszał głos lalki rozmawiającej z chłopcem. Sąsiedzi twierdzili, że widzieli lalkę, która porusza się od okna do okna, gdy nikogo nie było w domu. Z biegiem czasu w rezydencji państwa Otto zaczynały dziać się różne dziwne rzeczy. W domu w niewytłumaczalny sposób znikały różne rzeczy, wazony się rozbijały, a we wszystkich pokojach zastać można było bałagan mimo, że były sprzątane kilka godzin temu przez pokojówki. Robert doskonale wiedział, że to wina jego lalki, jednak dorośli nie wierzyli w żadne jego słowo. Kiedy zmarł w 1972 r., dom został kupiony przez inną rodzinę. Mała dziewczynka, która właśnie przeniosła się do domu odnalazła na strychu dziwną lalkę, której od razu zaczęła się bać. Powiedziała rodzicom, że lalka żyje i chce ją zabić. Lalka ostatecznie trafiła do galerii sztuki i muzeum historycznego w Key West, gdzie pozostaje do dzisiaj. Co dziwne, odwiedzający muzeum twierdzą, że muszą prosić o pozwolenie, aby zrobić zdjęcie lalki. Jeśli tego nie zrobią, legenda głosi, że lalka będzie ich przeklinać. 


The women from Lemb Statue


Posąg wyrzeźbiony z czystego wapienia, który został odkryty w 1878 r. w Lemb na Cyprze. Przedstawia Bogini Śmierci . Lord Elphont był pierwszym właścicielem Figury, która przez sześć lat była w jego posiadaniu. W tym samym czasie siedmiu członków rodziny Elphont zmarła w tajemniczych okolicznościach. Dwóch kolejnych właścicieli, Ivor Manucci i Thompson-Noel, również zginęli wraz z całymi rodzinami w zaledwie kilka lat po przyjęciu posągu do swoich domów. Czwarty właściciel, Sir Alan Biverbrook również umarł wraz z żoną i dwoma córkami. Dwaj synowie Biverbrok przeżyli i choć nie wierzyli w okultyzm, byli na tyle przestraszeni nagłą śmiercią czterech członków ich rodzin, że zdecydowali się oddać figurkę do Royal Scottish Muzeum w Edynburgu, gdzie pozostaje do dziś. Wkrótce po tym jak artefakt został umieszczony w muzeum, szef sekcji zmarł w dziwnych okolicznościach. Nikt więcej nie zajmował się pomnikiem od czasu, w których zmarł pracownik muzeum. Aktualnie pozycja bezpiecznie znajduje się w zamkniętej gablocie i jest omijana szerokim łukiem przez personel. 


Krzesła zrzucające ludzi W Newport, Rhode Island jest jednym z najbardziej aktywnych paranormalnie miast w Stanach Zjednoczonych. Na początku dwudziestego wieku, to portowe miasto stało się jednym z popularniejszych miejsc na spędzanie gorących wakacyjnych dni przez niektóre najbogatsze amerykańskie rodziny.  Dwory w Newport są legendarne, podobnie jak wiele różnych opowieści o duchach związane z tym miejscem. Zamek Belcourt został założony w 1894 r. przez Olivier'a Hazard Perry Belmont, zamożnego amerykańskiego ekonomistę i polityka. Istnieje wiele udokumentowanych nawiedzień w tym wyjątkowym domu, ale być może najbardziej znane z nawiedzonych obiektów w zamku są dwa krzesła, z którymi podobno duchy są mocno związane. Użytkownicy, którzy siedzieli na krzesłach mówili, że natychmiastowo odczuwają zimno, mdłości i dyskomfort . Ich ręce są kopane przez impulsy elektryczne, gdy znajdują się w pobliżu krzesła. Kilku gości zostało nawet wyrzuconych z krzeseł przez niewidzialną siłę. Nawiedzona suknia ślubna W 1849 r. Anna Baker, dziewczyna z zamożnej rodziny, zakochała się w pracowniku z niższej klasy. Ojciec Anny, Ellis Baker nie pozwolił jej poślubić ukochanego, a młodego mężczyznę wypędził z rodzinnego miasta Altoona w Pensylwanii, skazując tym samym córkę na staropanieństwo. Anna była wściekła na swojego ojca za zniszczenie jej życia, aż do swojej śmierci, która nastąpiła w 1914 r. Zanim jej ojciec odprawił jej wielką miłość, Anna wybrała dla siebie prześliczną suknię, którą miała założyć w dniu ślubu. Dwór Baker został przekształcony w muzeum, a suknia ślubna umieszczona w szklanej gablocie, tam gdzie dawniej znajdowała się sypialnia Anny Baker. Po jej śmierci, goście widzieli na własne oczy suknię, która sama się poruszała, zwłaszcza podczas pełni księżyca. Suknia kołysze się z boku na bok, jakby niewidzialna panna młoda stała przed lustrem i ją podziwiała. 


Duch kobiety i jej dzieci w lustrze Plantacja Myrtles jest podobno najbardziej nawiedzonym domem w Stanach Zjednoczonych. Data powstania plantacji sięga 1796 r. i została zbudowana na cmentarzu rdzennych mieszkańców Ameryki. Dodatkowo jest to podobno miejsce co najmniej dziesięciu morderstw, a paranormalne zdarzenia są tu niemal codziennością. Być może najbardziej nawiedzoną rzeczą w tym miejscu jest lustro, które zostało dodane do domu w 1980 r. Goście plantacji widzieli postacie i dzieci czające się po drugiej stronie lustra. Legenda mówi, że lustro pokazuje Duchy Sary Woodruff i jej dzieci. Wszyscy zostali zatruci i umierali w męczarniach czekając na śmierć. Wkrótce po śmierci dusze rodziny Woodruff były nadal obecne i aktywne, zwłaszcza w lustrze.  Nikt nie zabezpieczył lustra, choć zwyczaj nakazywał przykrycie luster po śmierci, aby zapobiec widzenia dusz w zwierciadle.


Nawiedzony obraz z ebay'aW 2000 r. anonimowy sprzedawca wystawił na ebay'u aukcję z obrazem stworzonym przez artystę Bill'a Stoneham'a  o nazwie "The Hands Resist Go". Obraz ten jest obecnie w dużej mierze uważany za jeden z najbardziej nawiedzonych dzieł sztuki. Na obrazie znajduje się chłopiec i przerażająca lalka stojąca przed frontowymi szklanymi drzwiami. Obraz powstał w 1972 r. i został zakupiony przez aktora Hollywood John'a Marley'a. Jeśli wierzyć właścicielom, figury na obrazie przemieszczają się w nocy, czasami znikają z płótna całkowicie. Osoby, które dłużej przyglądały się na obraz dostrzegały poruszające się na nim postacie, dziwny chłód, a nawet podmuch gorącego powietrza. Obraz został zakupiony przez galerię sztuki w Gran Rapids. Artysta, który stworzył dzieło, był zaskoczony, że jego praca była w centrum paranormalnego dochodzenia, ale nie wspomniał, że dwie osoby, które pierwotnie znajdowały się na obrazie zmarły w ciągu roku od pierwszego oglądnięcia "The Hand Resist Go". Annabelle, lalka opętana przez demona W 1970 roku, kobieta na zakupach wypatrzyła lalkę w sklepie z przecenami dla swojej córki, która była w College'u. Jej córka od razu ją polubiła i umieściła w swoim mieszkaniu, ale wkrótce ona i jej współlokatorka zauważyły dziwne niewytłumaczalne rzeczy, które działy się z lalką. "Annabelle" często znajdowała się w innym pokoju, mimo że nikt jej nie dotykał, tak jakby sama się poruszała. Odnajdywały małe skrawki papieru z dziecięcym charakterem pisma. Pewnego dnia odnaleźli szmacianą lalkę w pozycji stojącej, co było rzeczą wręcz niemożliwą. Przerażone dziewczyny skontaktowały się z medium, które powiedziało im, że lalka jest opętana przez ducha młodej dziewczynki. "Annabelle" powiedziała medium, że lubi dziewczyny z college'u i chciałaby z nimi zostać. One obróciły wszystko w żart, lekkomyślnie godząc się na warunki lalki. Niestety to doprowadziło do zwiększenia aktywności paranormalnej. Przyjaciel jednej z dziewczyn został zaatakowany pewnej nocy przez "Annabelle", która pozostawiła na jego klatce piersiowej ogromne zadrapania. Po tych wydarzeniach dziewczyny skontaktowały się z Lorraine Warren - specjalistą od spraw paranormalnych. Wkrótce okazało się, że lalka nie jest opętana przez ducha niewinnego dziecka, a demona, który kłamał , aby być blisko dziewcząt; być może zamierzał opętać jedną z nich lub obie naraz. Dziewczyny bojąc się o swoje bezpieczeństwo oddały "Annabelle" do Muzeum okultyzmu w Connecticut. Lalka znajduje się w zamkniętej gablocie ze szkła, przy której jest ostrzeżenie: Nie otwierać !!!. 


Dibbuk box Skrzynka dibbuk jest szafką na wina, które, zgodnie z żydowskim folklorem jest nawiedzone przez złego, niespokojnego ducha, który jest zdolny do nawiedzenia i opętania żywych. W szczególności jedno pudełko z dybukiem stało się popularne, kiedy to zostało wystawione w serwisie ebay wraz z przerażającą historią. Wszystko rozpoczęło się we wrześniu 2001 r., kiedy miłośnik antyków, prowadzący sklep ze starociami dowiedział się o ciekawej aukcji w Portland w Stanie Oregon. Aukcja dotyczyła tajemniczej szafki na wina 103 - letniej kobiety. Jej wnuczka poinformowała wszystkich antykwariuszy o przeszłości kobiety. Staruszka była Żydówką, tylko jeden z członków jej rodziny przeżył w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej. Kiedy wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, szafka i dwa inne przedmioty były jedynymi rzeczami, jakie przewiozła ze sobą. Babcia kobiety wyjaśniła, że zawsze przechowywała je w ukryciu, a samo pudełko powinno być zawsze zamknięte, ponieważ zawiera złośliwego ducha zwanego Dybuk. Po wygraniu przedmiotu Antykwariusz zapytał ostatecznie staruszki, czy chciałaby zachować pudełko ze względów sentymentalnych, gwałtownie odmówiła, mówiąc: " umówiliśmy się !!! Musisz to mieć !!! Antykwariusz wziął zakup do swojego sklepu i umieścił w piwnicy. Natychmiast zaczęły się dziać dziwne i przerażające rzeczy. Jego asystent był świadkiem, kiedy gasły światła, drzwi i bramy bezpieczeństwa same się zamykały. Najstraszniejsze były odgłosy dochodzące z piwnicy. Kiedy sprzedawca dał skrzynkę swojej matce w prezencie, ta natychmiast doznała poważnego udaru. Kiedy próbował dać prezent kilku kolejnym osobom, za każdym razem następował zwrot w ciągu kilku dni; zwykle dlatego, że się nie podobała lub czuli w niej coś złego. Zaczął dręczyć powracający koszmar. Potem okazało się, że wszyscy członkowie jego rodziny, u których znajdowała się skrzynka, mieli ten sam straszny sen, w którym widzieli demona. Po pewnym czasie Kątem oka zaczął widzieć prześladujące go cienie. Po tych wydarzeniach postanowił wystawić pozycję na ebay'u, wraz ze szczegółową historią. Muzeum Medyczne w Missouri postanowiło zakupić dziwny obiekt. 

No comments :

Post a Comment