TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Kim jest Slender Man, jedna z najbardziej przerażających postaci ostatnich lat ?

Thursday, 26 September 2013

Kim jest Slender Man, jedna z najbardziej przerażających postaci ostatnich lat ?

Kim jest jedna z najbardziej przerażających postaci ostatnich lat, która, jeśli wierzyć opisom na różnych portalach, pojawia się niespodziewanie i porywa dzieci błądzące po lasach, wprowadzając je w stan przypominający hipnozę? 
Slender Man( z ang. smukły mężczyzna) znany również pod pseudonimem Slender to tajemnicza i niesamowicie wysoka postać( ponad 2 metry) bez twarzy, nosząca czarny lub szary garnitur. Jego charakterystyczną cechą jest rozciągliwość kończyn i tułowia do ponad naturalnych możliwości. W USA mówi się, że kiedy w ciemnym zaułku zobaczysz choć raz Slendera, to już nigdy nie da ci spokoju. Będzie czekać na moment, w którym będziesz najsłabszy,a wtedy zabierze twoją duszę ze sobą do piekła. Niektórzy uważają że gdzieś tam na pewno istnieje taka demoniczna maszkara, bojąc się cokolwiek na ten temat mówić, inni z kolei podchodzą do tego z ironicznym uśmiechem. Cała ta internetowa nagonka o miejskiej legendzie o "Slender Manie" rozpoczęła się dokładnie 8 czerwca 2009 roku - wtedy to właśnie został ogłoszony specjalny konkurs na forum SomethingAwful na stworzenie fikcyjnej historii i niesamowitych zdjęć zawierających zjawiska paranormalne. Zwycięska praca miała rozpocząć wędrówkę na różnorakich portalach paranormalnych, w celu stworzenia przerażającej legendy, która wniosła by świeżość w świecie mroku. 10 czerwca 2009 roku, niejaki Victor Surge opublikował dwa przerobione w photoshopie zdjęcia ze Slender Manem. Mroczny i niecodzienny wygląd postaci zyskał aż taką dużą popularność wśród innych uczestników, że zaczął żyć własnym życiem w internecie. 
Slendera spotkamy w serialu Marble Hornets jako postać epizodyczna, a z każdą kolejną godziną od napisania tego artykułu, powstaje mnóstwo filmików o zjawach, które zostają w jakimś stopniu powiązane z tą przerażającą postacią. Po dosłownie 2 latach na fundamencie wymyślonej z palca legendy powstała Gra Slender: The Eight Pages, a od 2013 roku możemy zagrać jej kontynuację, Slender: The Arrival. A żeby tego wszystkiego było mało to całkiem niedawno odbyła się premiera film pt. "The Slender Man", który może nie jest super mega produkcją z efektem wow, ale przynajmniej pokazuje że szczupła i bardzo wysoka pokraka w garniturze nadal cieszy się wysoką popularnością przynajmniej w USA.