TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Fundamenty, na których opiera się horror

Saturday, 17 August 2013

Fundamenty, na których opiera się horror


1. Morderczy Sex

Tak jak lep działa na muchy, tak niewinny sex zawsze łapie psychopatycznych morderców. W horrorze każdy, kto uprawia Sex prawdopodobnie umrze i to zazwyczaj śmiercią szybką i straszliwą. Kto wie dlaczego mordercy tak gwałtownie reagują na tak głębokie uniesienia młodzieży ? Możliwe że horrory chcą w ten sposób zastąpić moralność, poprzez quazi realistyczny obraz, w którym na pozór niewinny i bezmyślny sex z blondi nimfomanką, powinien kojarzyć się ze śmiercią. 

2. Jedna osoba, która w rzeczywistości wie co się dzieje, ale nikt jej nie słucha. 


Czasami jedna osoba, wie dokładnie co się dzieje dookoła, ale nikt nie chce jej słuchać. Często zdarza się, że są to osoby starsze, dzieci lub pacjenci przebywający w szpitalu psychiatrycznym. Niczego tak nie pragną, jak zatrzymać rozlew krwi. Zabicie ich na samym początku byłoby czystym marnotrawstwem , za to giną wszyscy dookoła nich. Zazwyczaj pod koniec filmu pokazują prawdziwych siebie i pokazują na co ich stać. 


3. Pierwsza ofiara 


Każda kobieta na wysokich obcasach idąca samotnie ulicą, każdy bezdomny pchający wózek z hipermarketu, każdy kto wsłuchuje się w dziwne dźwięki lub otwiera drzwi po tajemniczym, niespodziewanym pukaniu w ciemną noc musi umrzeć. Tak to jest w horrorze. 


4. Zbyt religijny charakter 

Często w momentach kryzysu ludzie zwracają się do Boga. W horrorze, kiedy potwór jest już za naszymi plecami, wtedy pozostaje nam tylko modlitwa, jednak w większości przypadków ona zawodzi pokazując przewagę zła nad dobrem. Wyjątkiem od tej zasady może być siostra zakonna lub kapłan, który jest głównym bohaterem. Wtedy prawdopodobnie zło z nim przegra, chyba że zwątpi w wiarę. 


5. Grupowy idiota 


W prawie każdym horrorze musi znaleźć się idiota, który komplikuje życie całej grupy? A to zdarzy mu się otworzyć jakąś księgę, a to pociągnie jakąś wajchę lub naciśnie przycisk. Jedno jest pewne, to dzięki nim rozkręca się dalej akcja. Tak czy inaczej nikt za nim nie tęskni, kiedy zabłądzi w ciemnościach i zostanie zjedzony przez potwora lub poćwiartowany przez psychopatę. 


6. Bad Boy


W horrorach zawsze jest co najmniej jeden facet, który jest zły na cały świat. Zwykle są to luzacy lub łobuzy szukający problemów. Zazwyczaj po prostu giną. Wyjątkiem jest osoba, która wpada w gniew z powodu morderstw i terroru najbliższych. Wtedy staje się ona maszyną zdolną przetrwać wszystko. 
7. Ktoś, kto czuje się bezpieczny


Każdy kto przetrwa piekło w horrorze pod koniec zaczyna odczuwać ulgę. Jednak ten spokój nie trwa długo, ponieważ zazwyczaj zza rogu czyha coś złego, czekając na dogodny moment pozbawienia życia.  8. Sceptyk 


Taka osoba zazwyczaj znajdzie się w każdym horrorze. Kiedy dziecko widzi potwora, lub na kamerze widać i słychać coś dziwnego, zawsze jest jedna osoba, która kieruje się głosem rozsądku, aby przedstawić racjonalne wyjaśnienie. Najczęściej są to osoby logiczne myślące i niewierzące w zjawiska paranormalne, które doszukują się wszystkiego w nauce. 


9.Ćpun i pijak 


Tutaj znowu jest poruszana moralność, jak w przypadku sex'u. Morał: Narkotyki i alkohol są złe. 


10. Chcę tylko dowiedzieć się, co tu się dzieje


Jeśli jesteś bohaterem, to jest wręcz twój obowiązek popchnąć historię do przodu. Bardzo często ma wiele możliwość, jeśli chodzi o znalezienie informacji - to telefon do znajomego, to pójście do biblioteki itd. Bardzo często jest tak że policja wędruje z jednego morderstwa do drugiego szukając różnych dowodów, jednak nigdy nie potrafią odnaleźć psychopatycznego mordercy. Nasz bohater nigdy nie ma z tym problemu i zawsze kieruje się odpowiednią ścieżką, lecz kiedy odnajduje swój cel, doskonale zdaje sobie sprawę że ciekawość nie zawsze popłaca. 

No comments :

Post a Comment