TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Livide - Ocena: 4/10

Saturday, 3 August 2013

Livide - Ocena: 4/10W filmie Livide poznamy Lucie, która właśnie zaczęła nową pracę w postaci opiekunki osób starszych. Jeszcze w tym samym dniu poznaje starszą, dosłownie wiekową Panią Jessel, która jest w śpiączce. Dziewczyna dziwi się czemu, zamiast składników odżywczych ma transfuzję krwi, na co Pani Wilson, jej szefowa, odpowiada że nie jest lekarzem i robi to co jej karzą odgórnie. Kiedy Lucie mówi o bardzo
schorowanej staruszce i o wielkim majątku schowanym w jej domu , Wiliam(chłopak) i Ben(kolega) nakręcają się, aby tam iść i odnaleźć drogę do lepszego życia. Razem w trójkę rozpoczynają poszukiwania, których następstwem będzie zmierzenie się z siłami zła.

Po pierwszych minutach, miałem głęboką nadzieję, że jest wart oglądnięcia, myliłem się. Film dzieli się na dwie części, pierwsza jest bardzo nudna, druga pokazuje bardzo słabe akcje. Z każdą minutą coraz bardziej mnie odpychał. Myślę że pomysł sam w sobie jest ciekawy, jednak scenariusz został po prostu spartolony. Bezsensowna gra aktorska i niezrozumiałe sytuacje to podstawowa bolączka. W trakcie drogi do strasznego dworu, dziewczyna podchodzi do niebieskiego płomyka na polu i nic z tego nie wynika, żadnego zdziwienia ani strachu. W pokoju z lalkami, jedna z nich obraca się w ich kierunku i znowu nic, kompletnie bezsensu. Dlaczego Bena mordują trzy dziewczynki ? . No i czemu ten motyw z baletem, masakra. Film momentami zaskoczył mnie pozytywnie i potrafił mnie wystraszyć, ale nic poza tym. Oceniam ten film na marne 4/10.No comments :

Post a Comment