TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Seria książek o Sabinie Kane - Jaye Wells

Thursday, 11 October 2012

Seria książek o Sabinie Kane - Jaye Wells

„Rudowłosa” Jaye Wells to powieść otwierająca bardzo ciekawą serię o wampirach. Przygoda Sabiny doczekała się kontynuacji aż w trzech kolejnych książkach, w których poznajemy mroczny świat wampirów, ich sekrety i pragnienia.

Sabina nie pasuje do świata, w którym posiadanie mieszanej krwi jest poważnym grzechem. To, że jest zabójczynią - jedyna profesja odpowiednia dla wyrzutka - nie poprawia sytuacji. Ostatnie zadanie, które ma wykonać na rozkaz babki Lawinii, zagraża kruchemu pokojowi między wampirami i magami. Owładnięta wątpliwościami Sabina, próbując stwierdzić, po której jest stronie, z niespodziewaną pomocą kota-demona odkrywa splątaną sieć intryg, nieprzyjemne fakty dotyczące rodziny i... nowe umiejętności. Skutki tego wszystkiego mogą być fatalne...
Powieść napisana z lekkim przymrużeniem oka, okraszona błyskotliwymi dialogami, wciąga czytelnika bez reszty w mroczny, zurbanizowany świat.

W drugim tomie zatytułowanym "Mag w czerni" Sabina Kane nie jest w najlepszych stosunkach z rodziną. Babka, przywódczyni rasy wampirów, pragnie jej śmierci. Kiedy przybywa do Nowego Jorku, by poznać krewnych ze strony ojca (maga), spotyka ją rozczarowanie – wszyscy ją uważają za wybrankę, która zjednoczy mroczne rasy. Tymczasem na jej drodze stają demony, wilkołaki i dawny partner…

"Zielonooki demon" pokazuje dosyć nieciekawą sytuację, w której Lavinia, okrutna babka Sabiny, spod samego nosa porywa jej siostrę, Maisie. Sabina postanawia ten stan rzeczy odmienić, w czym pomagają jej demoniczny sługa Giguhl i powoli zdobywający jej sympatię mag, Adam Lazarus. Aby akcja ratunkowa się powiodła, cała trójka musi pośredniczyć w pakcie pomiędzy magami i wampirami, inaczej wszystko diabli wezmą – i to w dość dosłownym tych słów znaczeniu.

Dziewiątego października tego roku ukazała się kolejna i jak na razie ostatnia książka z tej serii, w której Sabina Kane jest gotowa by skupić się na przyszłości. Jej relacje z Adamem Lazarusem umacniają się i zmierzają we właściwym kierunku, a jej siostra, Maisie, z pomocą Sabiny zaczyna sobie radzić z traumą wywołaną przez niewolę w Nowym Orleanie. A dzięki temu, że Pussy Willow nawiedza okolicę, nawet Giguhl zdaje się trzymać z dala od kłopotów. I choć bohaterka chce o przyszłości myśleć wyłącznie z nadzieją, to część niej ciągle wątpi w to, że pokój jest możliwy.
Jej obawy potwierdzają się kiedy ciąg sadystycznych morderstw grozi traktatowi pomiędzy magom i wampirom. Sabina zamierza dotrzeć do prawdy, jednak jej śledztwo prowadzi ją mrocznymi ścieżkami do wniosków, które nakazują jej kwestionować wszystko, w co do tej pory wierzyła. Zbliżając się powoli do mordercy zaczyna podejrzewać, że jest nim jedyna osoba, której nie będzie w stanie zabić.
Przytłaczająca większość książek o wampirach, jakie miałem możliwość przeczytać w ciągu swojego życia, posiadały prostą nieskomplikowaną fabułę, w której młoda nieszczęśliwa kobieta nagle spotyka i zakochuje się w czarującym, charyzmatycznym mężczyźnie, a on okazuje się być wampirem...bla bla bla ….
Wszystko pięknie i ładnie, ale znudziło mnie czytanie romantycznych horrorów, w których praktycznie brak jest jakiejkolwiek sensacji oraz porządnej akcji trzymającej w napięciu. Wole czytać książki z sensem, w których każde zdanie powinno wprowadzać czytelnika w magiczny świat (w moim przypadku mroczny), porywając go głąb coraz bardziej i bardziej.
Ta niezwykle intrygująca seria o wampirach Jaye Wells zachwyca swoją oryginalnością, pokazując szczegółowo mroczny, grobowy świat widziany od kuchni. Kiedy otworzyłem pierwszy tom, siedząc niewinnie na fotelu oświetlonym pojedynczą żarówką z lampy stojącej, nie miałem pojęcia, że wciągnie mnie aż tak mocno. Jaye Wells włożyła całe swoje serce w napisanie tej serii i przyznam szczerze że to widać. Każdą stronę czyta się bardzo przyjemnie i szybko, a najważniejszym elementem w książkach tej autorki jest ciągła nieprzerwana ciekawość i zadawanie sobie pytania co będzie dalej ? Co się stanie ? !!!.
Przygody Sabiny Kane na pewno spodobają się czytelnikom o mocnych nerwach, lubiącym mroczny klimat, wulgaryzmy, fantastykę i wyrazistych bohaterów.


Za książki dziękuję 

No comments :

Post a Comment