TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Przygody Hrabiego Saint-Germain - Chelsea Quinn Yarbro

Sunday, 28 October 2012

Przygody Hrabiego Saint-Germain - Chelsea Quinn Yarbro

Mroczne klejnoty to czwarty tom przygód nieśmiertelnego wampira, hrabiego Saint-Germain.

Król Polski Stefan Batory wysyła na dwór cara Iwana Groźnego zaufanego wysłannika, Ferenca Rakoczego, hrabiego Saint-Germain. Towarzyszy mu grupka jezuitów, której przewodzi ojciec Pogner, pałający tak wielką niechęcią do hrabiego, że nie cofnie się przed niczym, by go pognębić. Aby polskie poselstwo mogło zyskać pomoc Moskwy w wojnie z Turcją Rakoczy musi sprostać nie tylko biegłym w swej sztuce intrygantom, od których roi się w otoczeniu cara, ale i stawić czoło wielu innym niebezpieczeństwom, z jakimi nie zetknął się jeszcze w swej trwającej ponad trzy tysiące lat egzystencji. Tu spotyka także niezwykłej urody kobietę, dla której traci głowę i serce.


Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim Saint-Germain. REBIS opublikował dotychczas następujące tomy z tego cyklu: Hotel Transylvania, Pałac oraz Krwawe igrzyska.

Moja przygoda z hrabią Saint-Germain zaczęła się od tej oto książki, dzięki wydawnictwu Rebis. Przyznam szczerze, że ta powieść strasznie zmobilizowała mnie, abym sięgnął po pierwszy tom - Hotel Transylwiania. Cały łańcuch wydarzeń o Hrabim Saint-Germain jest jedną z najbardziej liczących się serii w świecie grozy literackiej. Hrabia Saint-Germain zapisał się w historii jako niezwykły i tajemniczy człowiek, który pojawiał się i znikał w różnych zakątkach Europy, a jego niewątpliwym atutem była długowieczność; upływ czasu nie pozostawiał na nim żadnego śladu starości. Był to człowiek, który przy po mocy alchemii potrafił tworzyć cudowne eliksiry młodość, a bezwartościowy złom przemieniał w prawdziwe złoto. Hrabia przepowiedział upadek monarchii we Francji oraz wielką rewolucję francuską. Przede wszystkim mówiono o nim, że był okultystą, alchemikiem, podróżnikiem, wynalazcą, uzdrowicielem, filozofem oraz artystą. Był założycielem takich stowarzyszeń jak różokrzyżowców, wolnomularzy czy też rycerzy zakonu templariuszy. Jest autorem dzieła okultystycznego "The Most Holy Trinsophia". Ludwik XV darzył go aż taką dużą sympatią, że pozwolił mu zostać na zamku królewskim w Chambord, dając mu doskonale wyposażone laboratorium oraz apartament. Można odnaleźć różne legendy dotyczące tej osoby; jedna z nich stała się podstawą dla Chelsea Quinn Yarbro do stworzenia swojego głównego bohatera. Seria Yarbro to nie tylko potężna dawka grozy. To przede wszystkim cykl mający w sobie kroplę historii, romansu i przygody. HOTEL TRANSYLVANIA ( I tom ) 

Paryż, rok 1743. Hrabiego  Saint-Germain otacza atmosfera tajemniczości. Jest zawsze ubrany na czarno, przystojny i niedostępny. Jaki skrywa sekret i czy  jego wizerunek jest prawdziwy?
W tej napisanej z pasją powieści Saint-Germain ratuje przed zakusami satanistycznego kręgu piękną młodą kobietę, którą wprowadza do swego niedostępnego dla innych świata. Wartkie tempo, nagłe zwroty akcji,  mroczne sekrety alchemików, znakomicie odmalowany obraz stolicy Francji połowy XVIII wieku oraz  przepełniona  erotyzmem aura tajemniczego świata wampirów sprawiają, że  nie sposób się od tej lektury oderwać.
Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawianemu na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice.


PAŁAC ( II tom ) 


Florencja, XV wiek. Hrabia Saint-Germain, znany z Hotelu Transylvania, nazywa się teraz San Germano i przyjaźni się z symym Lorenzem Il Magnifico! Niestety, wielkiemu księciu pozostało niewiele życia. Nad miasto, które jest perłą renesansu, nadciągają czarne chmury.
W tym tomie czytelnik znajdzie prawdziwe szaleństwo i grozę, intrygę i zdradę, namiętność i grzech, pośród których wcale nie wampir z Transylwani jest największym zagrożeniem.
Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawianemu na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice.
KRWAWE IGRZYSKA ( III tom ) 


Rzym, I wiek. Rakoczy Sanct' Germain Franciskus - bo tak teraz nazywa się główny bohater cyklu - znakomicie odnajduje się w niebezpiecznych czasach panowania Nerona, choć z wielką niechęcią, a nawet obrzydzeniem podchodzi do tego, co się dzieje w cesarstwie. Świat krwawych igrzysk, intryg politycznych, spisków i zwykłej podłości nie jest jego światem. Tym chętniej udziela pomocy należącej do elity Acji Oliwii Klemens, ale wiele będzie się musiało wydarzyć, by mógł bezpiecznie wziąć ją w ramiona.
Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawianemu na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice.
PISANE KRWIĄ ( tom V ) 


Jest rok 1910. Mocarstwa Europy łączą więzy krwi władców, lecz dzielą  sprzeczne  ambicje i różne sojusze. Car  Mikołaj II zleca mieszkającemu obecnie w Rosji  hrabiemu Saint-Germain ściśle tajną  misję dostarczenia  propozycji pokojowej  królowi Edwardowi VII 
i cesarzowi Wilhelmowi. Car nie ufa własnym ministrom i tylko w hrabim pokłada nadzieję na uratowanie pokoju.
Misja Saint-Germaina przyciąga uwagę niebezpiecznych wrogów, a szczególnie barona von Wolgasta, podstępnego producenta broni, któremu najmniej zależy na pokoju w Europie i który nie cofnie się przed niczym, by pozbyć się hrabiego. Całą intrygę obserwuje tajemniczy Sidney Reilly, legendarny  brytyjski agent. A jeśli dodamy do tego płomienny romans hrabiego z młodą i bardzo niezależną malarką,  otrzymujemy porywającą opowieścią, która oczaruje zarówno wiernych czytelników cyklu o Saint-Germainie, jak i tych, którzy sięgają do niego po raz pierwszy.
Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najpopularniejszych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasy i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę przyniósł jej cykl powieści o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawiany na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice. No comments :

Post a Comment