TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Głosy - White Noise

Friday, 5 October 2012

Głosy - White Noise
Zmarli czasami w różny sposób próbują się z nami skontaktować, a z pomocą elektroniki można ich usłyszeć. Tysiące ludzi na co dzień stara się nagrać głosy osób zmarłych za pomocą techniki  EVP - skrót od Electronic Voice Phenomena. Badania nad EVP polegają na nagrywaniu wielu godzin ciszy z mikrofonu ustawionym w danym pomieszczeniu, a następnie szukaniu w nagraniu dźwięków przypominających zniekształcone głosy ludzkie. 
W filmie Głosy (White Noise) został poruszony ten problem. Jonathan Rivers jest powszechnie znanym architektem, mieszkającym w spokojnej dzielnicy ze swoją żoną Anną (pisarką) oraz Mikiem, synem z pierwszego małżeństwa. Pewnego dnia Anna zostaje uprowadzona, a po 5 tygodniach ciągłej niepewności, policja odnajduje jej zwłoki. Po tym traumatycznym wydarzeniu do Jonathana odzywa się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi że Anna stara się nawiązać kontakt z mężem... Od niego dowiaduje się o Electronic Voice Phenomen (EVP) - możliwości kontaktowania się za pomocą urządzeń elektronicznych ze zmarłymi. Jonathan EVP zaczyna traktować jak hobby. Całymi dniami, mimo ostrzeżeń kontynuuje swoje badania, licząc że jego zmarła żona pomoże mu ocalić kolejne ofiary psychopatycznego mordercy. Jednak Jonathan bawiąc się w te klocki zapomniał o jednym ważnym szczególe, że nie należy wchodzić z butami w świat zupełnie mu obcy... 

Głosy (White Noise) jest bardzo wciągającym oraz intensywnym Thrillerem/horrorem z duszą, dzięki któremu poczujesz dreszczyk na plecach. Fabuła jest sensowna, a kunszt aktorki jest wspaniały. Michael Keaton doskonale wczuł się w rolę Jonathana Riversa, mężczyzny, który tracąc Annę za wszelką cenę pragnie ponownie mieć z nią kontakt. Jak na niski budżet, film okazał się wielkim sukcesem dla Geoffreya Sax'a. W samych Stanach Zjednoczonych film zarobił ponad 56 milionów dolarów. Ten kapitalny straszak ma niezwykle mroczną i tajemniczą aurę, dzięki której "Głosy" ogląda się z ogromnym zaciekawieniem. Mogę szczerze powiedzieć, że mało który film potrafi wzbudzić we mnie tyle mieszanych emocji oraz refleksji nad tym co czeka nas po śmierci. Jeśli chciałbyś oglądnąć wyjątkowy Thriller z nutką horroru, w którym można poczuć prawdziwy niepokój i strach to polecam. 


>

No comments :

Post a Comment