TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Ciemna postać nocą 

Thursday, 18 October 2012

Ciemna postać nocą 


Ciemna postać patrząca się na nas w czasie snu ? kim jest ? co od nas chce ? Mając 25 lat przypominam sobie chwile z dzieciństwa, kiedy to różne rzeczy śniły się człowiekowi, ale czy to naprawdę były sny ?. Bardzo często są to rzeczy niezrozumiałe przez dzieci. Mając 7-8 lat spałem w pokoju przechodnim do sypialni rodziców. Pokój standardowy, 4mX4m, z dużym oknem, łóżko w kącie z którego zawsze widziałem korytarz, Jakaś stara szafa...
Dom w którym mieszkam pochodzi z lat 30, moja babcia zakupiła ten dom w latach 60 - tych. Pamiętam, że spałem wtedy jak zabity, ale oczywiście jak zawsze z rana musiałem wstać aby pójść do wc. Trudno jest mi powiedzieć, która była godzina... między 03.00 a 04.00 prawdopodobnie. Kiedy otworzyłem oczy, nagle zauważyłem w korytarzu ciemną postać, dobrze zbudowanego mężczyzny. Przecierałem oczy ze zdumienia. Stała jak słup i tylko się patrzyła. Przerażony, w pierwszej kolejności pomyślałem, że mój starszy brat robi sobie ze mnie żarty. Krzyknąłem żeby się nie wygłupiał i dał mi spokój!!!. Wstałem z łóżka, robiąc kolejne niewinne kroki podszedłem do drzwi, przy których mieścił się włącznik światła, znajdując się może 1 metr od tego czegoś. Kiedy rozjaśniał światłem cały pokój, postać nagle znikła na moich oczach z korytarza. Wtedy już wiedziałem, że to nie był mój brat, a coś bardziej przerażającego. Czemu przychodzą do nas ? Na świecie zdarza się wiele takich sytuacji, ale ludzie raczej boją się cokolwiek mówić.

Pewien chłopak na jednym z forum napisał "Zdarzyło się to dość dawno temu. Obudziłem się w nocy, otwarłem oczy i spojrzałem się w prawą stronę. Ujrzałem ciemną postać w kapturze(dodam tylko że pokój nie był oświetlony), stała jakieś dwa kroki od mojego łóżka. Spoglądałem na nią jakieś 15 sek, może trochę mniej, zauważyłem że postać wykonuje ruch głową w dół, w tym momencie mrugłem oczami, postać zniła. Chwyciłem za komórkę spojrzałem na godzinę było równo 3:02. Od tamtej nocy budzę się codziennie w nocy o 3:00 z zimnym dreszczem na plecach. Wieczorami, gdy jest już ciemno odczuwam coś dziwnego, jak by się ktoś na mnie patrzył obserwował mnie. Poza tym w każdym nowym miejscy gdzie nocuje np. na wakacjach pierwszej czasem drugiej nocy nie przesypiam. Nie odczuwam wtedy zmęczenia nie chce mi się spać, lecz nie mogę oderwać wzroku od okna, wpatruję się w noc." W takich chwilach ponoć pomaga łapacz snów, kropienie łóżka święconą wodą, krzyż i gorliwa modlitwa. Czasem są to bliskie osoby z rodziny, które zmarły. Zdarza się też, że sytuacja jest bardziej skomplikowana, kiedy to nawiedza nas demon lub zjawa. Wtedy najlepiej zgłosić się do księdza o pomoc. Kiedy coś takiego przeżyjesz i cały czas masz uczucie, że ktoś na ciebie patrzy, wtedy po zastanowieniu się dochodzisz do wniosku, że to było tylko przywidzenie, ale czy na pewno ?

Zwykle, nie wiedzieć czemu, są przywiązani do jednej osoby lub miejsca. Cieniści przeważnie posiadają sylwetkę ludzką , zazwyczaj męska, niezauważone obserwują kogoś i znikają w chwili, gdy zostaną zauważone. Zjawisko jest bardzo złożone, niektóre osoby czują towarzyszące tym postaciom zapachy, gdy większość nie czuje nic… Prawie zawsze przybierają męskie kształty, są wysocy i posiadają obszerną sylwetkę, zaś być może najdziwniejszą ich cechą jest to, że prawie zawsze są widywani z kapeluszami na głowach. Niekiedy mają czerwone oczy, przeszywające cię na wskroś. Czy są to "zwykłe" duchy, anioły,czy może coś jeszcze gorszego ? Na podstawie obserwacji cienistych ludzi można stwierdzić jedno, iż inaczej niż w przypadku "zwykłych" duchów, wydają się oni być świadomi naszej obecności. Wydaje się, że chcą, abyśmy czuli do nich niechęć lub strach. Czy cieniści ludzie są źli? Myślę że tak, szczególnie z powodu negatywnej atmosfery, jaką wokół siebie tworzą.

No comments :

Post a Comment