TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: The Tunnel ( 2011 )

Sunday, 16 September 2012

The Tunnel ( 2011 )Jest to kolejny paradokument, w którym młoda energiczna dziennikarka śledcza, Natasha Warner postanawia dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się w tunelach metra pod Sydney i czemu rząd Nowej Południowej Walii nagle zrezygnował z pomysłu wykorzystania wody zalegającej w tych pomieszczeniach. 
Natasha liczy, że ten materiał pozwoli odbić się jej od dna. W brew zakazom wraz ze swoją ekipą filmową wchodzi do mrocznych niekończących się sieci tuneli, aby dowieść  czy miejska legenda krążąca po internecie jest prawdziwa. Wkrótce okazuje się że jest tam coś, co może nie być człowiekiem. Początek filmu zaczyna się niewinnie w formie wiadomości pokazując istotę całego przedsięwzięcia i problem bezdomnych w kanałach. Później widzimy dobrze bawiącą się ekipę przy piwku, która przygotowuje się do penetracji tego ponurego miejsca. Kiedy schodzą do podziemi w 26 minucie filmu, można poczuć naprawdę klaustrofobiczny mroczny klimat, a bezdomny, który opowiadał przed ich zejściem o swoich kolegach porwanych przez coś dziwnego tylko podsycił ogień. Dzwoń w który uderza Natasha brzmi dosyć strasznie a zakrwawione pomieszczenie wyglądało ponuro i koszmarnie. 

Jak na tak mały budżet "The Tunnel"  jest naprawdę świetnie nakręconym i bardzo sugestywnym horrorem, jednak ma kilka wad. Głównym problemem filmu jest brak oryginalności; podstawowa fabuła, w której grupka ludzi sprawdza historię określonego miejsca, gubi się w nim i walczy o życie z nieznanymi siłami jest już mocno oklepana. Jest to straszak trzymający się powyżej średniej, jednak gdyby wszedł do kin kilka lat wcześniej myślę, że nie straciłby aż tak bardzo na swojej mistycznej mocy i na pewno nie przeszedłby bez echa. Mnie osobiście ze względu na to, że było już naprawdę dużo takich horrorów, "The Tunnel" nie zaskoczył niczym nowym. No i to zakończenie, które mogło być bardziej dopracowane, jednak kto wie, może kiedyś powstanie "The Tunnel 2", w którym zobaczymy specjalną grupę szturmową schodzącą do labiryntu tuneli. Podsumowując, jeśli nie masz dosyć oglądania horrorów w tej formie, a kręcą cię ciemne, klaustrofobiczne miejsca z których trudno jest się wydostać, a za plecami goni Cię przerażający, nieludzki morderca to polecam. 

Za film dziękuję No comments :

Post a Comment