TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Potwór z Florencji - Douglas Preston i Mario Spezi

Friday, 14 September 2012

Potwór z Florencji - Douglas Preston i Mario SpeziKsiążka pt. "Potwór z Florencji" oparta jest na faktach i opisuje serię 16. morderstw, które zostały dokonane na terenie Florencji. Autorami tego tytułu są Amerykanin Douglas Preston oraz Włoch Mario Spezi. Jest to wspaniała opowieść rzucająca światło prawdy na morderstwa młodych par między 1968 a 1985 rokiem. 
 W okolicy Florencji grasuje bardzo niebezpieczny seryjny morderca. Bez żadnych skrupułów zabija pary kochanków szukających schronienia wśród toskańskich wzgórz. Pojawia się jak duch, morduje i znika bez śladu. Śledztwo zakrojone na niespotykaną skalę nie przynosi efektów. Po latach znany powieściopisarz Douglas Preston, przy współpracy dziennikarza śledczego Maria Speziego, prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. Sporządza zapis minionych wydarzeń, ujawnia uchybienia lokalnych stróżów prawa i przedstawia nowe fakty. Krok po kroku usiłuje rozwiązać zagadkę Potwora z Florencji, zabójcy nieludzkiego i okrutnego, żywiącego wstręt do kobiet. Ta szalenie niebezpieczna postać stała się pierwowzorem dla postaci Hannibala Lectera, znanej głównie z filmu "Milczenie owiec".
"Potwór z Florencji" Douglasa Prestona i Maria Speziego przez wiele tygodni królował na liście bestsellerów "New York Timesa", a w rankingu największej księgarni na świecie "Amazon" zyskał opinie jednego z najlepszych tytułów 2008 roku. Książka zyskała taką popularność, że Studio Toma Cruise'a zakupiło prawa do filmowej adaptacji tego oryginalnego i ponadczasowego thrillera. 

Przechodząc do sedna, uważam, że jest to bardzo interesująca książka, warta swojej ceny. Pełno w niej barwnych postaci oraz ciągłych zwrotów akcji, połączonych z  tajemniczym i mrocznym klimatem.  Historia jest niezwykle fascynująca, zwłaszcza jeśli interesujecie się kryminalistyką oraz działaniem aparatu sprawiedliwości. Czytając pierwsze strony można dowiedzieć się coś więcej o przeszłości Florencji, co bardzo mi się spodobało. Momentami czułem małe zagmatwanie, jednak kiedy pojmie się kto jest kim, wszystko nabiera sensu. Szczegółowe opisywanie architektury Florencji oraz niektórych miejsc przez Prestona, pozwoliło mi naprawdę tam być i bać się "Potwora z Florencji". 


Za Książkę dziękuję 

No comments :

Post a Comment