TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Mordercze grono - Heather Graham

Tuesday, 11 September 2012

Mordercze grono - Heather GrahamHeather dorastała na Florydzie, tam ukończyła studia poświęcone teatrowi. Podczas lat studenckich dużo podróżowała po Europie, Azji i Afryce. Po uzyskaniu dyplomu zaczęła występować w teatrze.  W 1982 r. udało się jej opublikować pierwszą książkę. Ma w swoim dorobku ponad 70 powieści, które nie tylko sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy w 15 językach, ale także zdobyły liczne wyróżnienia i nagrody. 

"Mordercze grono" Heather Graham jest moją pierwszą książką tej autorki, którą miałem możliwość przeczytać. Sean Black jest znanym antropologiem policyjnym oraz autorem powieści kryminalnych. Po piętnastu latach postanawia wrócić do Miami. Tam chce zmierzyć się z demonami z przeszłości, kiedy to został oskarżony o zbrodnie,a później uniewinniony. W tym samym czasie do miasta przyjeżdża również Lori Corcoran, aby powrócić do wspomnień i tajemnic. Kieruje nią również chęć ponownego spotkania z Seanem, jedynym mężczyzną, którego pragnie od zawsze. Oboje jednak nie zdają sobie sprawy, że zostaną wplatani w chorą grę, którą morderca prowadzi z całą paczką ich przyjaciół. "Mordercze grono” jest fantastycznym kryminałem, który buduje nieprawdopodobne napięcie. Czytając stronę za stroną nie odczułem żadnego braku zainteresowania. Wręcz przeciwnie, książka jest napisana tak ciekawie i z takim kunsztem, że nie sposób się od niej odkleić. Heather Graham potrafi tworzyć naprawdę wciągające kryminały, w których cały czas podsuwa pod nos czytelnika nowe fakty w sprawie morderstwa, rzucające nowe światło na sprawę. 

Powieść Heather Graham jest napisana przystępnym i łatwym w odbiorze językiem, a tajemnicza aura w fabule tworzy świetny klimat. To co najbardziej mi się spodobało to barwne postacie oraz szokujące  niespodziewane zakończenie. Na pewno nie przejdę w księgarni obojętnie obok innych dzieł tej autorki. Polecam wszystkim fanom powieści kryminalnych, którzy lubią przy tym obecność wątku romantycznego. 

Za książkę dziękuję 


No comments :

Post a Comment