TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Czerwony Hotel - Graham Masterton

Thursday, 27 September 2012

Czerwony Hotel - Graham MastertonGraham Masterton jest autorem ponad 100 książek, które zostały przetłumaczone na 18 języków i sprzedane w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści wprowadzają czytelnika w niezwykły świat wszystkiego co niewyjaśnione, tajemnicze i przerażające. Oprócz horrorów Masterton pisze również thrillery, powieści historyczne, romanse a nawet publikacje poświęcone tematyce seksuologii. Ostatnio dzięki hojności Domu wydawniczego Rebis, miałem możliwość przeczytać książkę pt. "Czerwony Hotel". 

Powieść pokazuje ponownie Sissy Sawyer, która jest dość znana z książki "Zła przepowiednia" (2005) oraz "Czerwona maska" (2008). Tym razem ma za zadanie rozwiązać zagadkę straszliwej zbrodni. 
Jej głównym atutem są zdolności parapsychiczne oraz możliwość przepowiadania przyszłości z kart. Pewnego dnia odwiedza ją przyrodni bratanek Billy ze swoją dziewczyną, która miewa straszliwe koszmary związane z jej bratem, Everettem. W tym samym czasie w Czerwonym Hotelu należącym do Everetta dzieją się dziwne rzeczy. Najpierw znika pokojówka, która zostawia po sobie jedynie kałużę krwi, słychać dziwne dźwięki, a w wannie znajdują się poćwiartowane zwłoki policjanta. Powoli staje się jasne, że hotel jest nawiedzony przez duchy, które pragną dokonać zemsty... 

Wstyd się przyznawać, ale jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Graham Mastertona i muszę stwierdzić. że zrobił na mnie ogromne wrażenie. Widać, że czuje się jak ryba w wodzie pisząc o nadnaturalnych zjawiskach. Jeśli jesteś zbyt wrażliwą osobą o słabych nerwach, to wiedź, że ta książka potrafi naprawdę pomieszać w psychice. Jedno jest pewne, Masterton potrafi manipulować słowami perfekcyjnie, podkręcając napięcie i strach do granic wytrzymałości. Książka mnie nie zawiodła, czyta się ją z ogromnym zaciekawieniem. Akcja raz zwalnia, raz przyspiesza sprawiając że cały czas wciąga i nie ma się jej dosyć. Posiada w sobie coś magicznego i tajemniczego... 
Z całego serca zachęcam do przeczytania " Czerwonego Hotelu", bardzo możliwie że dla wielu z was ta powieść będzie początkiem niezwykłej i fascynującej znajomości z twórczością tego autora. 

Za książkę dziękuje 

No comments :

Post a Comment