TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Mucha ( Seria )

Thursday, 9 August 2012

Mucha ( Seria )
Witam wszystkich po tak długiej przerwie, strasznie dużo ostatnio się dzieje w moim życiu. Dzisiaj poruszymy dosyć ciekawą jak i klasyczną Serię horror - Sci-Fi pt. Mucha. Wyobraź sobie że jesteś naukowcem, który stworzył przełomowy wynalazek wyprzedzający swoje czasy. Miałbyś odwagę wypróbować go na swojej osobie ? Taką decyzję podejmuje główny bohater - Seth, który pod wpływem alkoholu postanawia dosyć bezmyślnie teleportować siebie z jednej kapsuły do drugiej, jednak nie przewidział, że w kapsule znajdzie się jeszcze zabłąkana niegroźna  mucha. Seth początkowo nie okazuje żadnych skutków eksperymentu, dopiero po jakimś czasie odkrywa w sobie nadludzką siłę i sprawność, przy której robi się egoistyczny, szaleńczo nerwowy i brutalny. Jest to film o mrocznym zabarwieniu, w którym zobaczymy dużo ciemnych miejsc, fajne efekty wizualne i nawet ciekawą jak na tamte czasy charakteryzacje. 
Goldblum idealnie pasuje do roli niedocenionego naukowca, któremu odbija szajba. Geena Davis pokazuje nieprawdopodobnie cudowną rolę, w której przeżywa zmiany postępujące w Sethcie. Jej własny horror potęguje się,  kiedy dowiaduje się że jest w ciąży, przechodzi  chwilę zwątpienia, strachu i paniki. Film doczekał się drugiej części, w której Martin, syn Setha przychodzi na świat w kokonie. Na pierwszy rzut oka Martin wygląda jak normalny, zdrowy człowiek. Ma on jednak kilka dziwnych cech; po pierwsze jest geniuszem, który niezwykle szybko się rozwija i rośnie. Kiedy Martin dowiaduje się całej prawdy o swoich rodzicach próbuje walczyć z chorobą genetyczną, jednak jest już za późno. Teraz to tylko kwestia czasu, kiedy zmutowane geny dadzą o sobie znać...Mucha (1986)


Mucha II (1989)


1 comment :

  1. http://shinybox.pl/?ref=4f52a58 -> Zapraszam do darmowej rejestracji, gdzie uzbierawszy odpowiednią liczbę punktów za polecenia znajomym możemy otrzymać bezpłatnie pudełko markowych kosmetyków każdego miesiąca:)

    ReplyDelete