TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Dom w głębi lasu / he Cabin in the Woods

Friday, 17 August 2012

Dom w głębi lasu / he Cabin in the WoodsCałkiem niedawno udało mi się dorwać do horroru pt. "Dom w głębi lasu". Przyznam szczerze że z wielkim zaciekawieniem czekałem na tą pozycję. Na początku film zaczyna się niczym z komedii, no i oczywiście dziewczyna w majtkach i studenci prawie jak z "American pie". Grupka przyjaciół postanawia wybrać się na weekend do domku w lesie ( podobny do tego z Evil Dead) , aby poimprezować na maxa. W miejscu, do którego którego się wybierają nie łapie żadna sieć, a GPS nie odnajduje go na mapie. Idealna okolica w której łatwo stać się celem. Film sam w sobie po części przypomina mi Krzyk oraz Cube. Sam nie wiem co mam powiedzieć o tym filmie, w jednym momencie widzę krwawą scenę, gdzie w innej widzę zacieszających się gości w biurze, którzy czekają z wielkim podnieceniem na moment śmierci jednej z ofiar. Zombiaki i inne stwory wyglądają dosyć fajnie i potrafią wystraszyć. Co mi się w filmie nie podobało i uznałem za debilne to: po co się rozdzielali i wchodzili do swoich pokoi, dostanie się do pomieszczenia sterującego windami( czyż takie miejsca  nie powinny być lepiej strzeżone ?? ). Więcej wad nie zauważyłem, no może oprócz tych komediowych wcięć. 
Głównym mottem a nawet tytułem tego filmu powinno być "Ofiara albo śmierć świata". Może nie jest to super udana produkcja, ale uważam że warto jest ją oglądnąć, zwłaszcza za ten ciekawy i niepowtarzalny mix komedii i horroru. 
1 comment :

  1. Wady, które podajesz były zamierzone, w końcu to pastisz - hołd złożony takim działom, jak np. "Martwica mózgu" i "Martwe zło" - cała oś fabularna kopiuje ten drugi film:)

    ReplyDelete