TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: W paszczy szaleństwa / In the Mouth of Madness

Monday, 16 July 2012

W paszczy szaleństwa / In the Mouth of MadnessFilm pokazuje przeżycia Johna Trent'a, który pracuje w firmie ubezpieczeniowej. Pewnego dnia po pogaduszkach przy kawie ze swoim kolegą z pracy dostaje zlecenie znalezienia autora poczytnych horrorów,  Sutter Cane'a. Aby wpaść na trop pisarza, John, czyta wszystkie jego książki. Poznaje tajemniczy, coraz bardziej niepokojący i wykrzywiony świat, w którym żyją potwory a mrok jest codziennością. John odkrywa prawdziwą Inspiracje Cane, którą czerpał nie z fantazji, lecz z prawdziwego miejsca na ziemi, małego miasteczka Hobb's End, do którego w towarzystwie Lindy, John się udaje. Na miejscu dzieją się tak dziwne i niewytłumaczalne rzeczy, że John traci powoli równowagę psychiczną.


John Carpenter często określany jako "mistrz horroru" jest znany wszystkim fanom gatunku na całym świecie. O Takich produkcjach jak "Coś" czy "Christine" można otwarcie mówić, iż są klasyką kina grozy, które wybijają się ponad przeciętność. Carpenter, w swoich kolejnych produkcjach coraz to bardziej odbiegał od kina grozy. Aż do 1995 roku, kiedy to postanowił stworzyć Horror pt. "W paszczy szaleństwa", który dołączył do powyższych perełek.
Moim zdaniem jest to najbardziej udany film Carpenter'a i jeden z niewielu horrorów, do których wraca się z przyjemnością. Film niesamowicie oddaje szaleństwo, które siedzi w ludzkich głowach - a przez gościa na rowerze nie raz balem się wracać sam do domu mając tylko latarkę, która oświetlała punktowo skrawek drogi. Specyficzny tajemniczy klimat, wciągająca fabuła i fantastyczne budowanie napięcia, które trzyma widza w skupieniu aż do końca seansu to główne atuty tego straszaka. Jest to świetny horror i chyba ostatni naprawdę dobry film Carpentera.


1 comment :