TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Mgła (2007)

Friday, 1 June 2012

Mgła (2007)
Po przejściu dosyć porządnej nawałnicy David Drayton postanawia pojechać ze swoim synem i sąsiadem do miasteczka, aby zrobić zapasy na wypadek kolejnej niespodzianki pogodowej. Społeczność niewielkiego miasteczka staje się ofiarami morderczego ataku istot grasujących w gęstej i nienaturalnej mgle. Drayton i inni, którym udało się ocaleć, muszą najpierw stoczyć walkę pomiędzy sobą, zanim zjednoczą siły przeciw wspólnemu wrogowi, którego nie mogą nawet zobaczyć!!! 


Od razu mogę powiedzieć, że jeśli lubisz Kinga to gwarantuję, że się nie zawiedziesz. Film pokazuje to co jest typowe dla Kingowskiego klimatu. Pokazanie ludzkiej psychiki w sytuacjach kryzysowych to plus tego filmu. Każdy z ocalałych ma inne zdanie odnośnie przetrwania. Momentami widzimy wręcz walkę pomiędzy grupami mającymi odmienne poglądy. Pierwszy temat jaki rzuca się na język to antyreligijna strona  tego filmu. Możemy zaobserwować niezwykłą łatwość manipulacji duszą i emocjami ludzkimi w czasach totalnej klęski i chaosu. Fabuła pokazana praktycznie we mgle jest ciekawym pomysłem i dodaje tajemniczości ... Tylko ten koniec filmu taki jakiś smutny, najbardziej dramatyczna scena jaką w życiu widziałem. 

>
>

3 comments :

  1. Ja dla mnie najgorszy horror jaki w życiu oglądałam. Bardzo słaby, nie działał na psychikę, a po za tym był nie zwykle ciężki. Końcówka zdecydowanie mnie zdziwiła.

    ReplyDelete
  2. Film nie najgorszy, fabuła jako tako... Ale jako horror nie sprawdza się ani trochę, poza średnim zainteresowaniem "co będzie dalej" nie wzbudził we mnie żadnych szczególnych emocji.

    ReplyDelete
  3. to se obejrzyjcie egzorcyzmy emyli rouse

    ReplyDelete