TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: 1408

Sunday, 24 June 2012

1408Michael Enslin, pisarz, który Obecnie pracuje nad ostatnim rozdziałem w swojej najnowszej książce "Dziesięć Nocy w nawiedzonych pokojach hotelowych" dostaje pocztówkę, w której ostrzegają go, by nie wchodził do pokoju 1408 w hotelu Dolphin. Jego ciekawość nie pozwala mu zostawić tej sprawy, sprawdzając historię Delfina szybko odkrywa niezwykłą liczbę brutalnych zgonów, jakie dochodziły w hotelowym apartamencie 1408. Jest on jednak przekonany, że opowieści dotyczące owego pokoju to tylko mit.  Dyrektor hotelu Mr. Olin nie podziela podejścia pisarza i ostrzega go o możliwym niebezpieczeństwie, jakie na niego tam czeka.  Enslin zamierza udowodnić, że przerażające wydarzenia, które miały tam miejsce w przeszłości to tylko zwykłe zbiegi okoliczności i bajki...ale kiedy jego budzik hotelowy zacznie odliczać czas, wtedy z każdą minutą jego życie jest narażone na coraz to większe niebezpieczeństwo. 


Jest to film oparty na opowiadaniu Stephena Kinga o tym samym tytule. Bez względu na film, John Cusack zawsze potrafi całkowicie wczuć się w postać. Robi to ponownie, pokazując udręczonego pisarza, którego cyniczne spojrzenie na sprawy paranormalne jest poddane ostatecznej próbie. Cusack praktycznie przez większość filmu jest zamknięty w pokoju hotelowym, z którego desperacko próbuje się wydostać. Było wiele napawających grozą momentów, które budują typowy jak na Stephena Kinga klimat. Podczas oglądania filmu zobaczyłem proste schematy, nagłego pojawiania się ducha, czy też włączania się urządzeń. Ale czy prostotą nie prościej dojść do widza ? Muzyka jak i efekty dźwiękowe są na doskonałym poziomie. Najciekawsze w tym wszystkim jest możliwość zobaczenia dwóch wersji z różnymi końcówkami. Podsumowując jest to kawał dobrego ciacha w postaci psychologicznego mrocznego horroru, który został sprawnie przeniesiony na duży ekran dzięki fantastycznemu opowiadaniu Stephena Kinga - warto zobaczyć, choć koneserzy hardcorowych horrorów będą zapewne kręcić nosem. 

2 comments :

  1. Genialny film na podstawie książki mistrza grozy. Wszystkim serdecznie polecam.

    ReplyDelete
  2. film rewelacyjny :) książki jeszcze nie czytałam i szczerze mówiąc obawiam się z powodu iz jest to opowiadanie, a na jednym juz się zawiodłam... "Skazani na Shawshank" - film rewelacyjny, natomiast opowiadanko mnie nie porwało.

    ReplyDelete