TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Obcy

Sunday, 6 May 2012

Obcy

Kiedy to w telewizji oglądam Obcego, budzi się we mnie sentymentalne światełko, które trudno jest zgasić dzisiejszymi produkcjami. Tą niesamowicie wciągającą serię zapoczątkował film pod tytułem "Obcy - 8. pasażer Nostromo", który powstał w 1979 roku. Ridley Scott stworzył najwspanialszy horror wszech czasów; jest to film idealny, który budzi zmysły z uśpienia a samo oglądanie przynosi wielką przyjemność. Oprócz tego powstały jeszcze trzy części, które naprawdę warto oglądnąć. Wspomnę jeszcze, iż cała seria jest jak wino, które z wiekiem uszlachetnia się, tworząc niesamowitą i niezapomnianą barwę smaku 

Obcy - 8. pasażer "Nostromo"


 Podczas drogi powrotnej na Ziemię statek kosmiczny Nostromo otrzymuje sygnał SOS z pobliskiej planety. Podczas akcji ratunkowej załoga odkrywa nieznaną formę życia. Komputer pokładowy odczytuje sygnał SOS jako ostrzeżenie, ale jest już za późno. Załoga musi znaleźć sposób na zgładzenie istoty. Ripley podejmuje nierówną walkę o ocalenie siebie i pozostałych członków załogi.
  Obcy - decydujące starcie

 
 Po 57 latach dryfowania w przestrzeni kosmicznej oficer Ellen Ripley zostaje odnaleziona. Na stacji kosmicznej dowiaduje się, że "firma" wysłała dużą grupę kolonistów na planetę, z której załoga Nostromo wniosła na pokład obcego. Przerażona próbuje interweniować, jednak bez skutku. Nikt jej nie wierzy, zaś jej przeżycia są uznawane za wymysły. Kiedy wydaje się, że wszystko wraca do normy z bazy osadników przestają nadchodzić wiadomości. Oficer Ellen Ripley wyrusza wraz z oddziałem komandosów i pracownikiem "firmy" na planetę. 


  Obcy 3


 Fiorina 161, zakażona przez wszy planeta, na której znajduje się więzienie pod zaostrzonym rygorem dla najgorszych złoczyńców. W tą zdominowaną przez mężczyzn komunę wkracza por. Ripley, a wraz z nią nieprzyjazny gość. Kolejny raz Ripley staje naprzeciw śmiertelnemu wrogowi, ale tym razem pozbawiona wszelkich zdobyczy techniki czy jakakolwiek broni, uzbrojona jedynie w umysł.  Obcy - Przebudzenie


Akcja toczy się na stacji kosmicznej Aurgia w dwieście lat po wydarzeniach przedstawionych w "Obcym 3". Grupa naukowców dokonuje eksperymentu i klonuje Ellen Ripley wraz z przerażającym płodem w jej łonie.Tymczasem na stację przylatuje statek na którego pokładzie znajdują się zahibernowani ludzie, których naukowcy z Aurgi wykorzystują jako nosicieli zarodków "obcych". Nikt nie zdaje sobie sprawy, co dzieje się w laboratoriach. W wyniku zamieszania eksperyment wymyka się spod kontroli, a "obcy" mnożący się z zastraszającą szybkością dziesiątkują załogę. Pozostali przy życiu mają bardzo mało czasu, by zapobiec katastrofie, zwłaszcza, że Aurgia kierowana jest autopilotem w stronę ziemi. Jedyną osobą, która może znaleźć wyjście z sytuacji jest Ripley. Nikt tak jak ona nie rozumie "obcych", zwłaszcza, że w wyniku klonowania nabyła ich cechy.


No comments :

Post a Comment