TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Motel / Vacancy

Tuesday, 1 May 2012

Motel / Vacancy

   Wyobraź sobie że podróżując postanawiasz pojechać na skróty, jednak gubisz właściwą drogę i jesteś całkowicie zdezorientowany. Na domiar złego psuje się samochód, którego w żaden sposób nie jesteś wstanie odpalić. Nie wiedząc co począć ze sobą,  postanawiasz przenocować ze swoją partnerką/partnerem w tanim obskurnym motelu, który od razu robi złe wrażenie. Jednak nie wiesz jednego...., w Motelu grasuje banda świrów zabijająca swoich gości a ty musisz zrobić wszystko aby przeżyć !!! Tak w skrócie wyglądają filmy Motel i Motel 2: Pierwsze cięcie. 

Motel (2007)Na początku filmu widzimy młode małżeństwo, które zatrzymuje się pewnej nocy w pewnym motelu. Jak się okazuje motel ten pozbawiony jest wszelkich rozrywek, pozostaje im tylko telewizor w którym pokazują cały czas filmy grozy. Bohaterowie odkrywają że filmy, które oglądają są kręcone w ich pokoju. Muszą za wszelką cenę wydostać się z pułapki zanim będzie już za późno i spotka ich to co poprzedników z tego pokoju. Choć motyw jest oklepany to też dobrze spasowany, tworząc przyjemny urok i barwę strachu. 

Motel 2: Pierwsze cięcie (2009)Tutaj z kolei w kiczowatych pokojach w Motelu Meadow View spędzą noc Caleb, jego seksowna i dosyć pociągająca narzeczona Jessica i ich żywiołowy przyjaciel Tanner.  Nie wiedzą jednak, że to nie jest zwykły motel na odludziu, lecz straszliwa pułapka, w której hotelowi goście są brutalnie torturowani i mordowani, a sadystyczny maniak Mr. Smith i jego chciwi wspólnicy filmują wszystkie masakry dla zysku. Złapana w pułapkę trójka przyjaciół musi walczyć, by przeżyć. Moim zdaniem druga część jest słabsza od jedynki - sprawia wrażenie kontynuacji nakręconej na przymus


1 comment :

  1. Ja bardzo lubię jedynkę - tym bardziej, że zagrała tam świetna Kate Beckinsale:)

    ReplyDelete