TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Ksiądz 3D / Priest

Thursday, 3 May 2012

Ksiądz 3D / Priest    W filmie widzimy Świat pogrążony od wieków w wojnie pomiędzy ludźmi a wampirami. Tytułowy bohater buntuje się przeciwko prawu kościoła i rusza na krwawe łowy, tropem bandy morderczych wampirów, które uprowadziły jego siostrę.


Wielki szacunek dla Scotta Charlesa Stewarta, który zrobił horror w poważnym tonie,  pokazujący przyszłość w której to widzimy ludzi zamkniętych w gettach stworzonych przez kościół dla bezpieczeństwa, a wampiry rzekomo zostały uwięzione w rezerwatach, z których nie ma ucieczki. Ludzie którzy mają dość życia w potężnych, mrocznych i megalitycznych miastach kościoła, żyją na pustkowiach, tworząc miasteczka ala dziki zachód.  I właśnie tam wampiry znowu zaatakowały. Jedną z pierwszych ofiar jest rodzina głównego bohatera - Księdza, który jest kimś w rodzaju wysłannika zabijającego wampiry na zlecenie kościoła.  Cała rodzina ginie, oprócz młodej dziewczyny, która zostaje porwana przez wampiry. Teraz liczy się tylko jedno, odnaleźć dziewczynę, nawet kosztem nieposłuszeństwa do kościoła i kapłaństwa.
Jest to typowy film, w którym widzimy elementy horroru i fantasy. 
Fabuła jest prosta i nieskomplikowana. Sprowadza się głównie do napędzania akcji. Mroczny i tajemniczy klimat, sceneria i budowanie akcji połączonej z grozą daje naprawdę dobry film, przy którym nie sposób się nudzić. Wręcz przeciwnie tempo jest cały czas utrzymywane na dobrym poziomie. Jedyny minus moim zdaniem to długość filmu, który jest po prostu za krótki. 

2 comments :