TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Cube (Seria)

Wednesday, 16 May 2012

Cube (Seria)

Fabuła wszystkich części na pierwszy rzut oka jest dosyć banalna - grupka osób, która budzi się w tajemniczym sześcianie, nie zdając sobie sprawy, że to olbrzymia machina pełna morderczych zasadzek, a ich jedynym zadaniem jest wyjść z pułapki cało. Jedno jest pewne, bohaterowie staną przed  trudniejszym wyzwaniem niż matematyczne rozgryzienie zagadki sześcianu. Zmierzą się z własną psychiką i człowieczeństwem...
Cóż mogę powiedzieć, to już klasyka, mająca niepowtarzalny klimat, do której zawsze chętnie się wraca.  Moim skromnym zdaniem cała seria masakruje psyche aż miło. Polecam 

Cube 


 W skrócie policjant, złodziej, studentka nauk ścisłych, pani psycholog, architekt i młody mężczyzna chory na autyzm - aby przeżyć, muszą odkryć rządzące prawa morderczego sześcianu, w którym są zamknięci. Sytuacja jest niejasna i pełna niebezpieczeństw. Niektóre pomieszczenia, po wejściu intruza uruchamiają przerażający system zabezpieczeń z którego nie sposób wyjść żywy. Mowa o morderczych siatkach, bezlitosnych ostrzach, czy też płomieniach. Film pokazuje dosyć dobrze psychikę ludzką(solidarność, agresywność, niepewność, strach) w sytuacjach ekstremalnych, w których są tylko dwie drogi. Dogadać się z partnerami w złym losie albo spróbować wykorzystać ich i przeżyć. 
Miło i przyjemnie się ogląda i nie potrzeba się zbytnio intelektualnie wysilać ...


Cube 2 


 Osiem obcych sobie osób pewnego dnia budzi się w nieznanym sobie miejscu. Żadna z nich nie wie, jak i dlaczego trafiła do tajemniczego pokoju. Wkrótce bohaterowie odkrywają, że przestrzeń, w której przebywają, nie podlega żadnym znanym im prawom fizyki. Tu panują prawa zupełnie inne Ich odkrycie to jedyna szansa na przetrwanie.


Cube Zero


 Film opowiada o dwóch technikach pracujących przy projekcie "Cube": Doodzie (starszy technik) i Wynnie (informatyk). Ich praca polega na rutynowych procedurach, aż pewnego razu do sześcianu trafia kobieta, której Wynn chce pomóc się wydostać... Postanawia posunąć się na tyle daleko, ze sam wchodzi do sześcianu....Kobieta budzi się w pokoju o wielkoci 5x5 metrów, o metalowych cianach.  Jak się okazuje, łączą się one z innymi identycznymi pomieszczeniami w, których spotyka innych uwięzionych ludzi. Wpada w przerażenie, gdy odkrywa, że w każdym  pomieszczeniu znajdują się śmiercionośne systemy zabezpieczeń.


>

1 comment :