TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Rytuał

Wednesday, 11 April 2012

Rytuał


"Rytuał" został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. W skrócie opowiada o losach sceptycznego ucznia seminarium duchownego, Michaela Kovaka, który z niechęcią uczęszcza do szkoły dla egzorcystów w Watykanie. W Rzymie spotyka nieortodoksyjnego księdza, ojca Lucasa, który zapoznaje go z mroczną stroną wiary.
Pewnie niektórzy z nas uważają, iż nie ma czegoś takiego jak szatan i piekło mówiąc głośno " hulaj dusza, piekła nie ma"  Jednak mimo iż świat jest niesamowicie rozwinięty technologicznie i naukowo, istnieją nadal sprawy i zjawiska, których się po prostu boimy. Mowa oczywiście o opętaniach i egzorcyzmach. Co jednak, gdy egzorcysta zaczyna wątpić w siebie i swoją wiarę?
"Rytuał" jest dosyć udaną zachętą dla widzów pokazując na nowo tematyką  egzorcyzmów. Chociaż od razu mówię, że nie wszyscy widzowie go docenią z uwagi na brak pomysłów oraz zbyt oklepany i staroświecki styl, który można znaleźć w każdym filmie o tej tematyce. 
"Rytuał" zaczyna się dosyć ciekawie pokazując naprawdę wysoki poziom. Ciekawym pomysłem reżysera było ukazanie wątpliwości i sceptycyzmu w filmie. O grze aktorskiej mogę powiedzieć, iż została z łatwością udźwignięta przez aktorów, a sposób kręcenia i przedstawienia scen, muzyka i scenariusz zasługuje moim zdaniem spokojnie na 10 punktów.
Mimo iż wiele osób przed premierą nie wierzyło w ten film, pokazał wszystko co najlepsze. Jeśli poszukujesz ciekawego filmu o egzorcyzmach, który zapewni ci porządną dawkę grozy, a jednocześnie da powód, abyś uwierzył to zachęcam do oglądnięcia.  
1 comment :

  1. Zobaczyłem na twojej stronie i oglądnąłem, film naprawdę dobry. Dzięki !!!!!!!

    ReplyDelete