TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: The Haunting

Tuesday, 10 April 2012

The Haunting     W ubiegłym wieku pewien przemysłowiec z niebywałą wyobraźnią budował dom dla swojej żony i dzieci, lecz jego szczęśliwe małżeństwo nie spełniło swych zapowiedzi. Sto lat później w domu zjawia się lekarz z trojgiem pacjentów, którzy mają być poddani eksperymentowi. Głównie chodzi o zbadanie dolegliwości związanych z zaburzeniami snu. Film jest remakiem "Nawiedzonego domu" z 1963. 
Gdy umiera schorowana matka Nell jej życie staje się koszmarem, popada w bezradność i depresję. Jej życie komplikuje się jeszcze bardziej gdy dowiaduje się, że musi oddać swój dom. Wtedy niespodziewanie dzwoni do niej telefon, oferujący możliwość udziału w dobrze płatnym eksperymencie nad bezsennością. Z powodu trudnej sytuacji postanawia się zgodzić i wyruszyć do tajemniczej i mrocznej posiadłości. Tam też poznaje innych uczestników eksperymentu. 


"Nawiedzony" rozpoczyna się całkiem ciekawie i obiecująco. Największym atutem filmu jest mroczna i niezwykle fascynująca posiadłość. Klimat wnętrz jest po prostu arcydziełem samym w sobie, a efekty komputerowe dodają uroku.  A minusy, hmmm  Fabuła filmu jest drętwa, aktorzy momentami nie zachowują się naturalnie. Mimo iż w filmie można zobaczyć kilka niezłych scen, to co do końcówki nie jestem przekonany. Czegoś mi brakowało ....  Piękna scenografia, aktorzy też dosyć znani, klimat, w czasie trwania filmu przyznam szczerze że momentami było strasznie, a koniec ? hmmm chyba największy błąd i minus tego filmu. Moim zdaniem jest zbyt bajeczny i banalny.

No comments :

Post a Comment