TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Hannibal Lecter - Seria

Saturday, 28 April 2012

Hannibal Lecter - Seria

    Dziś chciałbym wam przedstawić postać fikcyjną - Hannibala Lectera. Jest on jednym z głównych bohaterów powieści Thomasa Harrisa Czerwony smokMilczenie owiecHannibal i Hannibal – po drugiej stronie maski, które doczekały się ekranizacji. Hannibal Lecter przeżył piekło wojny, w czasie której zostali zamordowani jego rodzice.. Wydarzenia te sprawiły, że stał się zamknięty na świat, przez pewien czas był niemową. Z początku wydawałoby się, że jego system wartości oparty jest na pojęciu dobra i zła. Jednak poprzez pragnienie zemsty Hannibal przeistacza się w bestię, której celem jest "...eliminacja ze społeczeństwa ludzi, którzy nie zasługują na to, by żyć..."


Oto wszystkie części jakie ukazały się do tej pory 


Milczenie Owiec (1992) Agentce FBI, Clarise Starling, zostaje powierzona sprawa "Buffalo Billa", seryjnego mordercy wyróżniającego się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar, mianowicie odziera je ze skóry. Sprawę pomaga jej rozwikłać inny, niezwykle inteligentny i niebezpieczny morderca - Hannibal Lecter - pacjent więziennego centrum psychiatrycznego. Hannibal jest zauroczony Clarice. W zamian za odkrywanie przez nią części swojej przeszłości, kawałek po kawałku odkrywa tajemnicę morderstw.


Hannibal (2001) 
Kontynuacja głośnego "Milczenia owiec". Hannibal Lecter mieszka obecnie we Florencji, gdzie sprawuje funkcję kustosza jednego z tamtejszych muzeów. Cały czas jednak pozostaje jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie. Do polowania przyłącza się również Mason Verger, jedna z ofiar doktora, która przeżyła spotkanie z nim. Verger pała żądzą zemsty. Pragnie dopaść Lectera przed policją i rzucić go na pożarcie hodowanym specjalnie świniom.
Czerwony Smok (2002) 
"Czerwony smok" opowiada historię agenta FBI Willa Grahama, który ściga psychopatycznego zabójcę nazwanego przez prasę "Zębową wróżką". Graham jest jednym z najlepszych agentów, który kilka miesięcy wcześniej aresztował Hannibala Lectera. Teraz jednak musi się zwrócić do niego o pomoc bowiem przestępcę, którego chce schwytać, nie da się pokonać przy użyciu tradycyjnych metod śledczych.


Hannibal – po drugiej stronie maski (2007) 
II wojna światowa. Arystokratyczna rodzina Lecterów zostaje wymordowana na oczach Hannibala. On sam zaś trafia do sowieckiego sierocińca. W nieprawdopodobny sposób udaje mu się stamtąd uciec i dotrzeć do Francji. Tam trafia pod opiekę pani Murasaki, wdowy po wuju. Jej opieka łagodzi cierpienie, jakiego Hannibal doświadczył w dzieciństwie i podsyca w nim zainteesowanie muzyką, literaturą i malarstwem, jek również japońskimi rytuałami zabijania. Powracające wspomnienia budzą w nim w końcu mroczne pożądanie i wieczny głód krwi. Jest to początek narodzin potwora. Film oparty jest na podstawie książki Thomasa Harrisa o tym samym tytule.No comments :

Post a Comment