TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Egzorcysta

Tuesday, 10 April 2012

Egzorcysta


Pierwsza część pozostaje niezwykle popularną i Kontrowersyjną klasyką od momentu pojawienia się na ekranach. "Egzorcysta" miał ogromny wpływ na kolejne filmy. Najwspanialsze w tej pozycji jest to, iż szokuje oraz przeraża do dnia dzisiejszego. Ta wywołująca dreszcze, realistyczna opowieść o przerażającej istocie obecnej w niewinnej dziewczynie, szalonej decyzji jej matki, która za wszelką cenę pragnie uratować duszę swojej córki oraz dwóch księżach - jednym wątpiącym i drugim, głęboko wierzącym - łączącym siły w walce z najpotężniejszym złem świata. Niezwykłe zjawisko swoich czasów i wszech czasów, "Egzorcysta", zaskakuje i wywołuje niepokój, strach i niepewność jak żaden inny film. Egzorcysta 2 jest kontynuacją znanego filmu. W tej części spotkamy piękną Blair, o 4 lata starszą niż w części pierwszej filmu, którą nadal prześladuje szatan. Do walki ze złem tkwiącym w nastolatce przystępuje ksiądz, specjalista od egzorcyzmów. W części trzeciej minęło prawie 20 lat od kiedy ksiądz Merrin uwolnił Regan od demona. Ale w nocy gdy zginął jego ciałem zawładnął duch seryjnego mordercy, który szuka zemsty, przed ostatnim egzorcyzmem. 
W Egzorcysta 4 - Początek bohaterem jest, znany nam z kolejnych części Egzorcysty, ojciec Merrin. Jako młody ksiądz zostaje wysłany z misją do Afryki. To właśnie tam po raz pierwszy spotyka się z nawiedzonymi przez Diabła. 
DOMINION: PREQUEL TO THE EXORCIST jest pierwotną wersją "Exorcist: The Beginning", wyreżyserowaną przez Paula Schradera. Producentom film się nie spodobał, uznali go raczej za film psychologicznym niż horror, dlatego reżyser został zastąpiony przez Renny'go Harlinto. Ze względu na to że film Schradera został ukończony, wytwórnia zdecydowała się jednak wydać oba filmy na DVD.
W marcu 2005 Paul Schrader pokazał film na Brussels International Festival of Fantasy Films i otrzymał bardzo dobre recenzje. Moim skromnym zdaniem tylko 1 czesc jest naprawde dobra, reszte obejrzałem tylko z ciekawosci i rozczarowałem się. 

Egzorcysta

 Egzorcysta 2 

Egzorcysta 3 

 Egzorcysta - Początek 

DOMINION: PREQUEL TO THE EXORCIST

1 comment :

  1. Film posiadam nawet w domu. Klasyka, ale momentami zbyt nudna. Na dobre momenty trzeba dosyć długo czekać.

    ReplyDelete