TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Demony

Tuesday, 10 April 2012

DemonyLata temu matka Isabell w trakcie egzorcyzmu zabiła trzy osoby. Teraz jej córka, pragnąc pomóc matce, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż w głąb przerażającego świata opętanych. Film dla miłośników horrorów w stylu "Egzorcyzmów Emily Rose" (prawie 300 tys. widzów w Polsce). Film sam w sobie nie jest zły. Zwiastun namówił mnie do tego, aby pójść do kina. "Demony" jest to połączenie Emily Rose, Reca, Paranormal Activity. 
"Demony" to kolejny film o egzorcyzmach. Jednak tym razem oglądamy go w formie dokumentu. kamera podąża za młodą kobietą do Rzymu i Watykanu, gdzie chce się dowiedzieć czegoś więcej o egzorcyzmach. Głównym powodem całego zamieszania jest jej matka, która zabiła trzy osoby, kiedy była egzorcyzmowana. Teraz przebywa w rzymskiej klinice, gdzie ukrywana jest przed światem. 


Osobiście myślałem że film sam w sobie będzie ciekawszy. Podczas oglądania można sobie przysnąć i potrzeba naprawdę sporo motywacji, by oglądnąć go do końca. Aktorzy grają dosyć nieudolnie starając się pokazać normalnych ludzi wypowiadających się przed kamerą. Dobre sceny można policzyć na placach jednej ręki, ale trzeba zaznaczyć, że są to naprawdę dobre akcje, w których można nieźle się wystraszyć.
Zastanawiam się tylko, czy przypadkiem wiarygodność filmu nie przyćmił niezgrabny efekt dokumentu z reality show...

Ocena 6.5/10 


1 comment :