TopLista: Najlepsze Horrory w Sieci HORROR-PLANET: Lśnienie

Saturday, 25 February 2012

LśnienieJack Torrance, dostaje propozycje pracy jako dozorca w hotelu Overlook w górach stanu Colorado na okres zimowy. Jack ze swoją zoną i dzieckiem są jedynymi mieszkańcami w budynku.  Hotel ten skrywa wiele ponurych tajemnic, a jeden z ostatnich dozorców Charles Grady doznał załamania nerwowego i zabił siekierą żonę i dwie córeczki, a następnie zastrzelił się z dubeltówki. Kiedy to zaczyna się burza śnieżna Danny, syn Jacka, zaczyna widzieć i słyszeć rzeczy o jakich wolałby zapomnieć jak najszybciej. Spostrzega że hotel jest nawiedzony i duchy doprowadzają jego ojca do choroby psychicznej. Kiedy Jack spotyka ducha pana Grady, poprzedniego dozorcy hotelu, sytuacja staje się coraz groźniejsza. 


Stanley Kubrick stworzył prawdopodobnie jeden z najlepszych i najlepiej sprzedających się filmów grozy w historii. Do stworzenia tego kultowego filmu przyczyniła się książka autorstwa Stephena Kinga. Efektem tych dwóch osób jest horror "Lśnienie". Na pewno nie jest to horror po którym łatwo uśniesz.  Autentycznie straszy, powalający swoją grozą, niepokojącą muzyką i tajemniczą aurą, nie pozwoli wam o sobie zapomnieć przez długi czas. 

 Pamiętam, jak oglądałem ten film po raz pierwszy jako dziecko - i wiem jedno, że wtedy naprawdę się bałem. 

"Lśnienie" to już złota klasyka kina, film fascynuje pod każdym względem, kiedy już zasiądziesz przed telewizorem czy też komputerem żeby oglądnąć ten horror, poznasz prawdziwy kunszt dobrego kina - zwłaszcza gry aktorskiej.  Każdy szanujący się horror maniak powinien przynajmniej raz w życiu oglądnąć ten film. 
>

1 comment :

  1. Przerażający mimo swojego wieku. Lubię go oglądać do dziś! Muzyka fantastycznie współgra z scenami.

    ReplyDelete